Jdi na obsah Jdi na menu
 


FIFI

Příspěvky

FIFI

24. 8. 2012

Máme nový přírůstek do naší zvířecí smečky. Na FB se sdílela stará malá a slepá fenka k adopci. Všichni víme jak je těžké najít domov pro starého pejska, natož ještě slepého. Stále se nic nedělo, sdílelo, dala jsem si týden čas, a pokud se pro ní nenajde domov, tak jí nechám dožít u sebe. Týden uplynul jak voda a Fifi byla pořád v útulku. Tak jsem se pro ní se svojí smečkou vypravila.

V kanceláři útulku čekala malá fenečka oblečená do svetříků, byla to kostřička potažená kůží. Fifi byla nalezená v prosinci v krabici v poli, ani nechci myslet na to, jak téhle čubince musela být velká zima. Když jsem pro ní přijela byla pořád vychrtlá a to prý vypadala mnohem hůř.

Jelikož Jim, Dag a Kasi jsou čiloučký, tak se do kanceláře vřítil uragán a Fifi vrčela, už jsem viděla obavy na paní z útulku. Bylo mi jasné že doma to bude OK, protože moje smečka byla vypuštěna z auta po hodině a půl cesty a navíc Fifi je slepá a neznala je. Takže Fifinka s námi začátekm února odcestovala domů a samozřejmě doma bylo vše OK.

Zpočátku jsem jí venčila zvlášt, protože jak byla hubeňoučká, měla jsem pocit že každou chvíli padne, byla tak slabá.

Dneska s náma zvládá hodinové procházky a je z ní spokojená fenečka. Její věk byl útulkem odhadnut na 14 let, veterinářka říkala že jí může být zrovna tak 16 nebo 18. Důležitý ale je, že Fifi má domov kde jí mají rádi. Je to nenáročná a vděčná čubinka,andílek v psím tělíčku. Vůči lidem které nezná je bojácná, kdo ví co si zažila.

Fifinka odešla do psího nebe 7.2.2014, byla u nás od 3.2.2012. Fifince bylo asi 16 a víc let, už na tom byla špatně. Fifinečka byla jedna úžasná psí holčička,andílek,jí jsem mohla rozmazlovat,nikdy toho nezneužila. Vlastně nikdy nezlobila,nikdy nic neprovedla, byla tak krásná a sladká. První rok co byla u mě se dala tak krásně dohromady,ožila,zkrásněla,jezdila na výlety,chodila na dlouhý procházky,užívala si života holčinka moje. V roce 2013 se jí začalo přitěžovat, i tak pořád bojovala,procházky jsme museli zkrátit,výlety dobře promyslet co zvládne. Dolehl na ní věk a zdravotní problémy.Spinkala se mnou v posteli,  měla jsem ji pořád u sebe. Bez ní je prázdno,a hrozně mi chybí. Ale jednou přijde den,kdy zase budeme spolu. Fifinka nezemřela sama v útulku nebo opuštěná,zemřela ve svém domově,tam kde jí milovali a přála bych si,aby všichni psí senioři bez domova mohli ještě než odejdou zažít znovu co je to mít domov. A jediný čeho lituju je,že jsem s Fifinečkou nemohla být déle než dva roky.

Mojí milované Fifince http://jimdag.rajce.idnes.cz/Fifinka%2C_na_pamatku_moji_milovane_holcince/#fifa.jpg ,nikdy nezapomenu.

http://jimdag.rajce.idnes.cz/Fifinecka_3.2.2012_u_me_-7.2.2014

více celý příspěvek

 
Celý příspěvek | Rubrika: FIFI | Komentářů: 0