Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

Příspěvky

SPR1

5. 6. 2012

V neděli 3.6.2012 si Jim připsal další zkoušku, podle MZŘ a to SPR1.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

CANICROSS VLAŠIM 26.5.2012

28. 5. 2012

Tak konečně jsem s Dagem vyzkoušela první canicrossový závod. Jelikož kategorie začátečníků se nekonala, byli jsme přemluveni se stejně zúčastnit.

Start se konal hromadný, ale Dagoušek se choval velmi způsobně. Po prvních asi 700m jsem měla sto chutí to zabalit. Pak jsem si řekla, že to přece nebudu kazit, a běželi jsme a běželi. Svojí ségru jsem překvapivě pro mě měla pořád na dohled. Nakonec jsme skončili na 10.místě z 12 účastníků v ženské kategorii. Musím říct že můj obdiv patří všem, kteří se canicrossu zúčastní, trasa tady měla něco kolem 3km. Atmosféra se mi moc líbila, naprosto pohodový a přátelský lidi, takže ve finále jsem ráda, že jsme si zaběhali.  FOTKY ZDE: http://jimdag.rajce.idnes.cz/CANICROSS_DRACHKOV_2012

554463_105122109627628_100003895175262_23003_558405998_n.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

ZKOUŠKY BH

16. 5. 2012

3.5. Jim přidal ke svým zkouškám také BH čko.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Zkoušky

10. 5. 2012

A protože je na čase přestat lenivět, tak po informaci, kdy v MZŘ IPO došlo k nějakým změnám, zkusíme s Jimem obranářské zkoušky. Což ale obnáší napřed složit BH, které tedy půjdem zkusit v neděli. Uvidíme jak dopadnem, protože Jim poměrně delší dobu poslušnost neviděl ani z rychlíku. Pokud se zadaří, tak hned začátkem června zkusíme obranářskou SPR1. Obrany by Jimečkovi neměly dělat problém.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Hostivařský mazlík 2012

10. 5. 2012

Tak po delší odmlce pár novinek. V neděli 6.5. jsem vyrazili již na druhý ročník voříškiády do Hostivaře. Opět fajn povedená akce, což voříškiády bývají příjemně strávené dny. A k umístění:

Dag - 2.místo veterán bez PP

Jim - 1.místo veterán voříšek

Fifi - 2.místo hendikepovaní pejsci

Jim - 3.místo v chytání piškotů

Kasinka tentokrát bez umístění.Ale i tak si to užila. FOTKY ZDE: http://jimdag.rajce.idnes.cz/HOSTIVARSKY_VORICEK_2012

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Fotografie: HOSTIVAŘSKÝ MAZLIK 2012 | Komentářů: 0

Fifi

30. 3. 2012

Máme nový přírůstek do naší zvířecí smečky. Na FB se sdílela stará malá a slepá fenka k adopci. Všichni víme jak je těžké najít domov pro starého pejska, natož ještě slepého. Stále se nic nedělo, sdílelo, dala jsem si týden čas, a pokud se pro ní nenajde domov, tak jí nechám dožít u sebe. Týden uplynul jak voda a Fifi byla pořád v útulku. Tak jsem se pro ní se svojí smečkou vypravila.

V kanceláři útulku čekala malá fenečka oblečená do svetříků, byla to kostřička potažená kůží. Fifi byla nalezená v prosinci v krabici v poli, ani nechci myslet na to, jak téhle čubince musela být velká zima. Když jsem pro ní přijela byla pořád vychrtlá a to prý vypadala mnohem hůř.

Jelikož Jim, Dag a Kasi jsou čiloučký, tak se do kanceláře vřítil uragán a Fifi vrčela, už jsem viděla obavy na paní z útulku. Bylo mi jasné že doma to bude OK, protože moje smečka byla vypuštěna z auta po hodině a půl cesty a navíc Fifi je slepá a neznala je. Takže Fifinka s námi začátekm února odcestovala domů a samozřejmě doma bylo vše OK.

Zpočátku jsem jí venčila zvlášt, protože jak byla hubeňoučká, měla jsem pocit že každou chvíli padne, byla tak slabá.

Dneska s náma zvládá hodinové procházky a je z ní spokojená fenečka. Její věk byl útulkem odhadnut na 14 let, veterinářka říkala že jí může být zrovna tak 16 nebo 18. Důležitý ale je, že Fifi má domov kde jí mají rádi. Je to nenáročná a vděčná čubinka. Vůči lidem které nezná je bojácná, kdo ví co si zažila.

 

fifi1.jpg

   

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

ZPO1

2. 12. 2011

Dne 27.11.2011 Jim složil obranářskou zkoušku ZPO1. Poslušnost 87 bodů, obrany 94 bodů, prospěl velmi dobře. Poslušnost umí přes 90 bodů,ale tentokrát se jeho střelba projevila více než jindy. Obrany se Jimovi povedly krásně.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Fotografie: Zkouška ZPO1 | Komentářů: 0

Memoriál Josefa Dvořáka 2011

27. 10. 2011

Dne 22.10.jsme se vydali s Jimem opět na závody do Letňan. Tentokrát jsem místo kat.ZVV1 zvolila kategorii veteránů, a to kvůli tomu, že jsem nechtěla Jima hnát na metrovku. Rozhodla jsem se tak pár dní po Davidově memoriálu, čili to byl trochu risk,pač poslušnost u veteránů byla těžší než v ZVV1 a neměli jsme to zrovna natrénováno,ale o co jde? Kategorie veteránů měla tyto cviky: kat. Veteráni: (ovl.bez vodítka, odložení za pochodu vsedě,odložení za poklusu vleže, odložení vstoje, aport,štěkání krok před psovodem,sed-leh.vstan.krok před psovodem,vysílačka,přivolání z vysílačky; Obrana 3 makety, jinak jako ZVV2).

V této kategorii se sešli nakonec bohužel jen 3 pejci, Jim, BOM a NO. Na to, že jsme neměli moc natrénováno, neměl Jim úplně špatné hodnocení. Tedy na vysílačce přišla 0, pač Jim popoběhl, zůstal stát a civěl :) , na každý další povel opět popoběhl,až jsem si řekla, tak jedna nula...., jenže jak v tomhle nejsem zběhlá, nějak mi nedošlo, že následuje přivolání, tudíž mě nenapadlo, Jima nechat ležet a nechala jsem ho přijít ke mně. Čili druhá nula byla paničky :). Z poslušnosti jsme měli tedy jen 70 bodů (příště už budeme moudřejší). Ovšem klasicky se Jim dotahoval obranama. Ze 100 bodů si vysloužil 98 bodů, ty dva dolů, to byl zadní doprovod, chlapeček předbíhal. 98 bodů z obran bylo i nejvíc ze všech kategorií ( pak následovalo 93 bodů v kat.ZVV2). Obrany Jima vyhouply na 1.místo v kategorii veteránů .

Kategorii ZVV1 by myslím dal s přehledem, měl ten den dobře našlápnuto na obrany a jedničkovou poslušnost dává kolem 90 bodů, ale musím ho trochu šetřit, po tom ochrnutí nožky co se Jimovi letos přihodilo.

Závod jsme si užili, příští rok se zúčastníme zase, jen je škoda, že kategorie veteránů se nepořádá častěji a neúčastní se jí víc pejsků, přece jen jsou pejsci starší, pejsci s nějakým hendikepem, proč toho nevyužít, když se kvůli tomu schálně v této kategorii omezují překážky.

Před tou příhodou Jim skákal metrovku nádherně bez dotyku, se prostě vznesl, teď si musí hlavně najít grif, pač ta nožka ho přece jen maličko omezuje a klučík si myslí že se vznese z místa jako dřív a skočí .

Foto zde: http://jimdag.rajce.idnes.cz/Letnany_2011

a zde : http://boxerkaconnie.rajce.idnes.cz/Memorial_Josefa_Dvoraka_2011_-_Letnany/

fotila Ivetka Hladíková

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

Davidův memoriál 2011

9. 10. 2011

8.10. jsme se s Jimem zúčastnili obranářského závodu Davidův memoriál, v kategorii ZVV1. Tato kategorie byla hojně zastoupená, sešlo se tam 12 pejsků - NO, BOM, Briard, RTW, kříženec BOM x NO a můj Jim.  

Už při losování jsem stačila jen říct vsadím se a vytáhla jsem si číslo 1, které jsem nechtěla :) . Po poslušnosti ZM následovaly poslušnosti v naší kategorii. Jim si odnesl 91 bodů, což je celkem slušné, ztratil na metrovce 4 body, ale vzhledem k tomu co se mu stalo s nožkou, jsem ráda,že se tam nezabil, protože když jsme ještě trénovali v pátek, tak si na ní omlátil nožky, čili v sobotu mi tam šel na druhý povel a s dotykem /dotyk čert vem, důležitý je, že jí skočil bez toho,aby se udeřil/. Pak už jsme sledovali poslušnosti ostatních. Náš kamarád Honza s BOM, si přinesl krásných 97 bodů a Marcel 95 bodů. Po poslušnostech byla Jimova pozice páté nebo šesté místo.

O umístění rozhodovaly obrany, a jako vždy se Jim obranama dotáhl na medailové pozice. Z obran si přinesl 95 bodů (druhé nejlepší, nejvíc bylo 96 bodů), měl stržené body za dva zákusy, které se mu nepovedly tak jak měly. Ale byla jsem spokojená, předvedl všechno tak jak měl. Nakonec jsme skončili dva body za vítězem, na krásném druhém místě.  

Jinak atmosféra byla naprosto skvělá, závodníci si navzájem zafandili, pogratulovali, popovídali, prostě tak jak to má být. Jim mi udělal velkou radost, že i přes svoje dva handikapy - střelbu a hlavně tu nožičku, ostudu neudělal a ještě se mu podařil vyhrát pohárek, který už si trůní v políčce mezi ostatními. Zatím svoje tour nepřerušil :) , takže z 16  závodů, kterých jsme se účastnili, si 15 x přinesl pohárek.  

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

SEN ZVÍŘAT 2011

23. 9. 2011

Dne 10.9.2011 se konal již 6.ročník umisťovací výstavy Sen zvířat. Jela jsem opět a velmi ráda s další partou brigádníků pomáhat. Už v pátek jsme připravovali hlavně místo pro kočičky, pro které je přece jen prostor náročnější.

V sobotu ráno již začaly najíždět útuláčci, pejskům patřil prostor na louce a kočičky se nastěhovali do budovy. Mimo potřebné úkony jsme rozdali šátečky, zapsali účastnící se útulky a počet jejich svěřenců, a v 9 hodin se otevřelo pro návštěvníky. Počasí opět přálo, konal se doprovodný program, opět přiejli rádi i flyballáci, Jim se letos předváděčky z důvodu svého zranění neúčatnil, ale poprvé se účastnil i malý pejsek. Odpoledne jsme začali připravovat proviant pro útulky, abychom to měli připravené k vydávání. Výstava skončila v 18 hodin. Domov na výstavě našlo 49 pejsků a 36 kočiček, a další se umisťovali ještě v neděli a v pondělí (jako každoročně ). Doufám že všichni našli krásné domovy. Tak zase příští rok . Další informace na www.senzvirat.cz  .

odkaz na fotky zde: http://www.faunicka.com/index.php?option=com_easygallery&Itemid=32

a jedno videjko : http://tocl.rajce.idnes.cz/My_Videos/#sen_0005.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Novinky | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »